Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’dan yapılan yeni açıklamaya göre, 2020 yılı itibari ile 62 kamu kurum ve kuruluşuna bir önce ki düzenlemeye ilaveten 6 bin 129 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe başkanlığı ile ortaklaşa hazırlanan, kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan ilave atamaların sayıları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkarılan yeni kararla belirlendi.” denildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs salgınından dolayı kamu hizmetlerinin aksamaması, aktif mücadelemizi kesintisiz olarak sürdürebilmek için ilave atamaların destekleyici olacağı vurgulandı. 2020 Şubat ayında alınan kararla birlikte 635 atama Üniversitelere, 431 ataması ise diğer kurumlara olmak üzere toplam 1.066 atama yapılmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamasında, “2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda, 62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 atama yetkisi verildi. Yeni alınan ilave atamalar kapsamında, 127 Üniversiteye toplam 1.016 atama yapılacağı” belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz