Hazine ve Maliye bakanı Berat ALBAYRAK İş Dünyası Buluşma Programında ve resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin kişinin işe alınacağını duyurdu.

Bakan ALBAYRAK yaptığı açıklama da “Defterdarlık, Gelir Uzmanı, Hazine ve Maliye ve Avukat kadrolarını bünyesine alan 2000 kadronun müjdesini verdi.” Bakanın yaptığı açıklamanın ardından binlerce vatandaş tarafından sınavın yeri ve tarihi merak konusu oldu.

Bakanlık Personel Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye, Gelir Uzman Yardımcılıkları-Vergi Müfettiş Yardımcılığı, Defterdarlık ve Avukat kadrolarına atayacağı adayları 26 Ekim 2020 tarihinde uzman yardımcısı kadrosu için sözlü, vergi müfettiş yardımcısı, defterdarlık uzman yardımcısı, gelir uzman yardımcısı için 24 Ekim 2020 tarihinde yazılı ve 7 Aralık 2020 tarihinde sözlü sınav yapacak.

Sınava girmek isteyen adaylarda en az 4 yıllık lisans eğitimi almış hukuk bölümü, iktisat bölümü, maliye bölümü, uluslararası ilişkiler bölümü mezunu, ekonometri ile makine mezunu  ve diğer ilgili bölümlerden mezun Endüstri mühendislikleri ve bilgisayar mühendisleri ve yüksek öğretim kurulunca denkliği kabul edilen yurtdışı ve yurtdışı kurumların ilgili bölümlerinden mezun olmuş şartları aranıyor.

İlgili şartların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan ve sınava girmek isteyen aday adayları sınav başvurularını elektronik ortamdan yapabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz