İçişleri Bakanlığı “Dernekler Denetçi Yardımcısı” kadrosuna, sözlü yapılacak olan giriş sınavı ile toplam 15 personel alımı yapacağını, Resmi Gazete’de yer alan ilanda duyurdu.

Sınava başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımaları, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmaları, sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P23 puan türünden en az 70 ve üzerinde puan almaları şartları aranıyor.

Başvuruda bulunanlar arasında en yüksek puan alan 90 kişi arasında, 6-8 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan sözlü sınav girişine hak kazanacaklar.

İçişleri Bakanlığı “Dernekler Denetçi Yardımcısı” kadrosunda yer almak isteyen adaylar, başvurularını www.icisleri.gov.tr web sitesinde yayınlanacak olan link üzerinden, 2020 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu’na ulaşarak, e-devlet şifresi ile 6-8 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr internet sitesine girerek yapabilecek. KPSS P23 başarı puan sıralamasına göre sınava katılacak adaylara ait kesin sonuç listesi 14 Nisan’da “www.icisleri.gov.tr” sitesinde duyurulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz