Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki önce duyurduğu 32 bin kişilik personel alımı ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

Bakan Koca, “Koronavirüs ile ilgili mücadelemiz son sürat devam ediyor.” diyerek sözlerine başladı. Koca sözlerini şu şekilde devam ettirdi, “Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağız.”

Alınacak pozisyonlarla ilgilide açıklama yapan Bakan Koca, “11.000’i Hemşire, 1.600’ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık personeli alacağız.” dedi.

Sağlık Personeli Başvuruları Nasıl Yapılacak

Sağlık personeli alımı ile ilgili detaylı kılavuzun, ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlayacağını belirten Bakan, tercihlerin ise 26 Mart ile 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılabileceğini belirtti.

Sağlık personeli başvurusu ile ilgili tüm duyurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet siteleri üzerinden takip edilebilecek.

Sağlık Personeli Dışında 14 Bin Kişilik İşçi İstihdamı Daha Yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “32 bin kişilik sağlık personeli dışında kurumumuza, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarakda 14 bin kişilik sürekli işçi istihdamı yapılacağını” belirtti.

14 bin kişilik sağlık bakanlığı genel işçi başvuruları 26 Mart – 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz