Kamu bankaları ve İş bankasının, corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında borçları erteleme kararı almasınında ardından, bugün Akbank da bu kapsamda müşterilerinin borçlarını erteleme kararı aldığını duyurdu.

Akbank, ekonomik önlem paketlerini açıklayarak, müşterilerine sevindirici haberi verdi. Bankadan yapılan açıklamada alınan önlemler şu şekilde sıralandı:

1.Bireysel ve tüzel müşterilerimizin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenebilecek.

2.Mobil, internet şube ve ATM üzerinden gerçekleştirilecek EFT ve havale işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz olarak yapılabilecek.

3.Müşterilerimizin ATM’lerimizden günlük para çekme limiti kart ile ücretsiz 5.000 TL ve ek olarak Akbank Mobil’den QR kod ile ücretsiz 5.000 TL olmak üzere 10.000 TL’ye çıkarılmıştı. Bu uygulamanın süresi 30 Nisan’a kadar uzatıldı.

4.Akbank müşterilerinin ortak ATM’lerde para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz hale getirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz