Albaraka Türk, koronavirüs salgını ile mücadele etme kararı alan diğer bankalar gibi “ekonomi destek paketi” açıklamasında bulundu. Alacaklar 2 ay ertelenecek.

Albaraka Türk’ten yapılan açıklamada, tüm müşterilerinin borçlarının ve alacakların 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelendiği bildirildi. Ayrıca, işletmelere ekstra olarak limit arttırımı ve nakit akışı desteği sağlayacaklarını da ifade edildi.

Müşterilerinin taleplerini nakit durumuna ve sektörel durumlarına göre değerlendirip, mevcut vadelerinden daha uzun vadelerle yapılandıracaklarını destek paketi dahilinde sunacaklarını belirttiler.

Limitler 5 Bin TL’ye Yükseltildi

Albaraka Türk müşterileri yeni alınan kararla havale ve eft masraf ücreti ödemeden mobil bankacılık ve internet şubelerinden işlem yapabilecekler. Ayrıca müşterilerinin ATM nakit para çekme limitleri de 2 bin TL’den, 5 bin TL’ye yükseltildi.

Son olarak, müşterilerinin PTT ATM’lerinden yapacakları para çekme ve para gönderme işlemlerinden de masraf alınmayacağı da duyuruldu.

Albaraka Türk destek paketi listesi şu şekilde sıralandı:

1.Bütün bireysel ve ticari müşterileri talep etmeleri halinde, 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan finansman taksit ödemeleri haziran ayına ötelenecek.

2.Personel maaşlarını Albaraka Türk’ten ödeyen müşterilere, talep etmeleri halinde, istihdamlarını korumaları şartıyla, 3 aylık personel maaş giderleri kadar ilave limit imkanı sağlanacak.

3.Müşterilerin yapılandırma taleplerinin, nakit akışına ve sektörel durumlarına göre, ödemesiz dönem dahil, mevcut vade yapılarından daha uzun vadelerde yapılandırılması sağlanacak.

4.Müşterilerin oluşacak işletme sermayesi ihtiyaçlarına yönelik ilave limit talepleri ivedilikle değerlendirilecek.

5.Müşterilerin talep etmeleri halinde POS ve ÖKC ücretleri 3 ay süre ile ötelenecek.

6.Albaraka Mobil ve İnternet Şubesi’nden yapılacak EFT ve havale işlemlerinden daha önce olduğu gibi bu dönemde de ücret alınmayacak.

7.ATM para çekme limiti 2.000 TL’den 5.000 TL’ye yükseltildi.

8.Müşterilerin Albaraka Türk ve PTT ATM’lerinden yapacakları para çekme ve yatırma işlemlerinden herhangi bir ücret alınmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz