Bankaların temizlik personeli ilanları, bankaların oluşturmuş oldukları kariyer portalları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Mesai saatleri içerisinde oldukça yoğun olan bankalarda hijyen koşullarının tam olarak sağlanabilmesi önemlidir. Bu nedenle temizlik personeli alımları, bankalar tarafından oldukça sık bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Banka temizlik personelleri alımları için çalışma koşulları ve alım şartları bankaların kendi nezdinde belirlenmektedir. Bu nedenle temizlik personeli alımlarına her bankanın kendi kariyer sayfası üzerinden ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Garanti BBVA Temizlik Personeli Alımları

Garanti Bankası temizlik personeli ilanları, bankanın kariyer portalı üzerinden gerçekleştirilmektedir. https://kariyer.garantibbva.com.tr/ linkine tıklanarak bankanın kariyer sayfasına ulaşım sağlanabilmektedir. Portala ulaşım sağladıktan sonra üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Ardından iş ilanlarına başvuru yapmak için özgeçmiş oluşturmanız talep edilecektir. Başvurularınızın olumlu olarak sonuçlandırılması durumunda banka tarafından iletişim kurularak tarafınızla mülakat gerçekleştirilecektir.

Garanti BBVA Bankası tarafından temizlik personelleri için belirlenen çalışma koşulları şu şekilde açıklanmıştır:

 • Hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında mesai yapılacaktır.
 • Asgari ücretin üzerinde maaş verilecektir.
 • Bankanın temizlik elemanı alımı yapacağı iller içerisinde ikamet etmek gerekmektedir.
 • Dil ve eğitim gibi koşullar bulunmamaktadır. Ancak almış olduğunuz eğitimlere dair bilgiler talep edilecektir.

Ziraat Bankası Temizlik Personeli Alımları

Ziraat Bankası temizlik personeli ilanları, bankanın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilmektedir. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/duyurular linkine tıklanarak bankanın temizlik personeli ilanlarına ulaşım sağlama imkanınız bulunmaktadır. Ziraat Bankası ilanlarını devamlı olarak güncellemekte ve açık pozisyonları ilan etmektedir. Bu nedenle güncel olarak temizlik personeli ilanı bulunmasa dahi sayfayı periyodik olarak takip etmenizde fayda bulunmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından temizlik personelleri için belirlenen çalışma koşulları şu şekilde açıklanmıştır:

 • Asgari ücretin üzerinde maaş imkanı sunulmuştur.
 • Bankanın kalite standartlarına uyum sağlayabilecek kişiler alınmaktadır.
 • Açık pozisyonların bulunduğu illerde ikamet etmek gerekmektedir.
 • Katılmış olduğunuz programlar ve sertifikalar talep edilmektedir.

ING Bank Temizlik Personeli Alımları

ING Bank temizlik personeli ilanları, bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. ING Bank kariyer portalına  https://ik.ingbank.com.tr/ linki üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Bankanın kariyer portalına ulaşım sağladıktan sonra “Yeni Üye” sekmesine tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Ardından özgeçmiş oluşturarak bankanın ilanlarına ulaşım sağlamak imkanınız bulunmaktadır. ING Bank temizlik personeli  ve çaycı alımları açık pozisyon olması halinde ilan edilmektedir.

ING Bank müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve gerekli hijyeni sağlamak için temizliğe en önem veren bankalar arasında öne çıkmaktadır. Bu kapsamda oldukça sık temizlik ve çay personeli almaktadır.

ING Bank tarafından temizlik personeli alımları için belirlenen çalışma koşulları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • ING Bank mesai saatleri 09.00 – 17.00 saatleri arasındadır. Temizlik personelinin hafta içi mesai saatleri içerisinde çalışması gerekmektedir.
 • Bankanın vereceği ücret, ön başvurusu olumlu sonuçlanan adaylara açıklanacaktır.
 • Başvuru için kariyer portalında bulunan online başvuru formunu doldurmak gerekmektedir.
 • ING Bank tarafından eğitim durumu gibi belirlemeler yapılmamıştır. Ancak başvuru sırasında eğitim, sertifika gibi belgeler talep edilmektedir.

Akbank Temizlik Personeli Alımları

Akbank temizlik personeli ilanları, bankanın kariyer sayfası üzerinden ilan edilmektedir. Akbank kariyer portalına https://kariyer.akbank.com/ linkine tıklanarak ulaşım sağlanabilmektedir. Bankanın iş ilanlarına ulaşım sağlamak için üyelik oluşturmanıza gerek bulunmamaktadır. “İş İlanlarına Göz At” sekmesine tıklayarak açık pozisyonlara ulaşım sağlanabilmektedir. Temizlik personeli ilanı olmaması halinde portalı düzenli olarak ziyaret etmeniz gerekmektedir. Çünkü banka alım yaptıktan sonra açık pozisyonları kapatmaktadır. Açık pozisyon oluşması halinde öncelikle üyelik oluşturmanız ve özgeçmiş hazırlamanız gerekmektedir. Ardından açık pozisyonlara başvuru yapma imkanınız bulunmaktadır.

Akbank tarafından temizlik personeli alımları için belirlenen çalışma koşulları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Bankanın temizlik personeli için cinsiyet belirlemesi bulunmamaktadır.
 • Akbank temizlik personellerinin en az 2 yıl tecrübeli olmasını istemektedir.
 • Banka ön başvurusu olumlu şekilde sonuçlanan adaylarına mülakat yapmaktadır. İşe alımın gerçekleşmesi için mülakatın olumlu şekilde sonuçlandırılması önem arz etmektedir.
 • Akbank’ın temizlik personeli alımlarında en az ilköğretim mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Başvuruda eğitim ve sertifika belgeleriniz talep edilmektedir.

Şekerbank Temizlik Personeli Alımları

Şekerbank temizlik personeli ilanları, bankanın resmi internet sitesinden ulaşılabilecek kariyer portalı üzerinden yayınlanmaktadır. https://www.sekerbank.com.tr/hakkimizda/ik/sekerbanktakariyer linkine tıklayarak Şekerbank kariyer platformuna ulaşım sağlanabilmektedir. Bankanın iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Ardından özgeçmiş oluşturmanız talep edilmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra açık pozisyonları görüntüleme ve size uygun olduğunu düşündüğünüz ilanlara başvuru yapma imkanınız bulunmaktadır.

Şekerbank yoğun mesai saatlerinde şubelerindeki hijyeni devamlı olarak sağlamak için hafta içi 09.00 – 17.00 mesai saatleri arasında çalışmak üzere temizlik personeli istihdam etmektedir. Ancak her zaman açık pozisyon bulunmamaktadır. Bu nedenle bankanın kariyer sayfasında üyelik oluşturduktan sonra düzenli olarak sayfayı takip etmeniz gerekecektir.

Bankanın iş başvuruları için tercih edilebilecek bir diğer başvuru kanalı, şubelerde bulunan insan kaynakları birimidir. Bankanın insan kaynakları birimini ziyaret ederek temizlik personeli başvurusunda bulunma imkanınız bulunmaktadır. Ön başvuruları olumlu değerlendirilen adaylar, mülakata çağırılmaktadır. Mülakat süreci tamamladıktan sonra işe alım gerçekleştirilmektedir.

Türkiye Halk Bankası Temizlik Personeli Alımı

Halkbank temizlik personeli ilanları bankanın kariyer sayfası üzerinden ilan edilmektedir. Halk Bank ülkemizde en fazla personel istihdam eden bankalardan birisi olarak bilinmektedir. Personel istihdamı içerisinde temizlik personelleri ve çaycılar da bulunmaktadır.

Bankanın temizlik personeli ilanlarına ulaşım sağlamak için https://kariyer.halkbank.com.tr/Content/Library/2685 linkine tıklamanız gerekmektedir. Banka ilanların görüntülenmesinde üyelik şartı öne sürmemiştir. Ancak ilanlara başvuru yapabilmek için muhakkak üye olmanız ve özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir.

Türkiye Halk Bankası bu başvuruları ön başvuru olarak kabul etmekte ve değerlendirmeye almaktadır. Ön başvuruların olumlu sonuçlanması halinde ise kişi ile iletişime geçilerek mülakata davet edilmektedir. Mülakatları olumlu sonuçlanan adaylar ise temizlik personeli olarak istihdam edilmektedir. Başvuru yapılan ilde ikamet etmeyen kişilerin başvurularının olumsuz olarak değerlendirileceğini belirtmek gerekmektedir.

QNB Finansbank Temizlik Personeli Alımı

QNB Finansbank temizlik personeli ilanları, bankanın sosyal medya hesapları üzerinden ve online iş platformlarından ilan edilmektedir. QNB Finansbank diğer bankaların aksine iş ilanları için doğrudan bir kariyer portalı oluşturmuş durumda değildir. Bunun yerine farklı platformlarda farklı sayfalar oluşturulmuş durumdadır. Bankanın iş ilanlarına ulaşım sağlanabilecek kanallar şu şekilde belirlenmiştir:

 • Linkedin : https://www.linkedin.com/company/qnb-finansbank/
 • Instagram : https://www.instagram.com/qnbfinansbankkariyer/?hl=en
 • Facebook : https://www.facebook.com/QNBFinansbankKariyer/
 • Twitter : https://twitter.com/qnbfinansbankik
 • net : https://www.kariyer.net/firma-profil/qnb-finansbank-1125-1359

Bu platformlar üzerinden bankanın iş ilanlarına ulaşım sağladıktan sonra üyelik işlemleri tamamlanarak bankanın temizlik personeli alımları için başvuru yapılabilmektedir.

QNB Finansbank temizlik personeli alımları için belirlenen genel detaylar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • QNB Finansbank temizlik personeli ve çaycı alımları için deneyim şartı aramamaktadır.
 • Bankanın temizlik personeli için belirlemiş olduğu eğitim koşulu ilköğretim mezuniyetidir.
 • QNB Finansbank temizlik personeli için cinsiyet ayrımı yapmamaktadır. Kadın / erkek diğer koşulları sağlayan herkes bankanın temizlik personeli ilanlarına başvuru yapabilmektedir.
 • Banka ön başvurusu olumlu sonuçlanan kişileri mülakata çağırmaktadır. Mülakatta başarılı olan adaylar personel olarak istihdam edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz