Türkiye’nin korona virüsü salgını tedbirlerine ülkede faaliyette bulunan birçok banka ATM’ler üzerinden yapılan para çekme işlem limitini 5 Bin TL’ye çıkardı. Aynı zamanda bu bankalar, mobil bankacılık, ATM, internet servisleri ve Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla havale, EFT gibi işlemlerini bir süreliğine ücretsiz olarak sunacak.

Korona virüsü salgınının hayatı daha fazla olumsuz yönde etkilememesi adına bankalar, finansal işlemleri daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilmek adına bazı uygulamaları hayata geçirdi. Bankalar müşterilerine her türlü işlemin, internet bankacılığı, çağrı merkezi, SMS ve SMS kanallarının kesintisiz olarak yapılabilmesinden ötürü bu işlemleri dijital kanallarını tercih etmeleri tavsiyesinde bulundular.

Bankalarda Korono Virüs Sebebiyle Digital Bankacılık Önerisi Yapıldı

Küresel ekonomi ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam eden korona virüsü salgını (covid-19) nedeniyle bankalar hem çalışanların hem de finansal müşterilerin sağlığını ön planda tutan önlemler uygulamaya alındı. İlgili konuya dair sektörde bulunan birçok bankaATM’lerden para çekme limitini 5 bin TL’ye yükseltti.

Bankacılar, müşterilerin sağlığı açısından mecburiyet dahili olmadıkları haller için bankacılık işlemlerini salgın tehdidi nedeniyle dijital kanallar aracılığıyla yapmalarını tavsiye etti. Sektörde bulunan birçok banka, müşterilerin ihtiyaçlarını gidermek adına sürekli ATM’lere gitmemeleri için günlük minimumum para çekme limitini 5 bin TL’ye yükseltti.

Son olarak alınan önlemlere emekli banka müşterilerine evlerinden çıkmadan promosyon tutarlarının banka hesaplarına yatırılacağı duyurulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz