Ziraat Bankası‘nın Pendik Dolayoba ve İzmit Bekirpaşa şubelerinde görev alan iki banka personelinin koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Daha önce Cihangir şubesinde de bir banka personelinde koronavirüs tespit edilmesi şube müşterilerini tedirgin etmişti. Bankadan yapılan açıklamada “Koronavirüs tespit edilen tüm şubelerde ki personeller ve aileleri karantina altına alındığı” belirtildi.

Ziraat Bankasında görevli personeller “Gün boyu bir çok müşteri ile muhatap olduklarını, bir çok para ve evrak işlerini kesintisiz olarak hala sürdürdüklerini, diğer özel bankalar mesai saatlerinde ve çalışma koşullarında iyileştirme yaparken kamu bankalarının hala standart mesai saatlerinde ve aynı çalışma koşullarında çalışmaya devam ettiklerini. Kamu bankalarında çalışanların değer görmediğini” dile getirdi.

Kamu Bankaları Mesai Saatlerini Hala Düzenlemedi

Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) aldığı karar kapsamında Akbank, Garanti BBVA, Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankaları mesai saatlerini 12.00 – 17.00 olarak düzenlemişti. Fakat Halkbankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi kamu banklarının mesai saatlerinde bir değişiklik olmaması dikkatlerden kaçmıyor. Dikkatlerden kaçmayan bir diğer detay ise, Türkiye Bankalar Birliğinin başkanlığını Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın yürütüyor olması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz