Kamu bankaları, aylık 5 binin altında geliri olan orta seviyede ki müşterileri için 6 ay geri ödemesiz yeni kredi imkanı sağlayacaklarını duyurdular.

Kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası yeni uygulamaları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kredi vereceklerini duyurdular. Kredi kapsamında hane geliri aylık 5 bin liranın altında olan orta seviyede ki müşterilerine 10 bin liraya kadar 6 ay geri ödemesiz 36 ay vade ile bireysel ihtiyaç kredisi vereceklerini belirttiler.

Kamu bankalarından yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.”

Müşterilerimiz Bireysel İhtiyaç Kredi Desteğine Başvurabilirler

Hane geliri 5 bin liranın altında ki orta segment müşterilerimiz;

* 10.000 TL’ye kadar,
* 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,
* Aylık eşit taksitli,

kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır.

Kamu Bankları Bireysel Kredi Başvuruları Ne Zaman

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak; Bankalarımızın mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup, müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebileceklerdir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz