Üretimini geçici olarak durdurma kararı alan firmalara Arçelik de eklendi. Arçelik firması, sokağı çıkma yasağının getirildiği Rusya, Güney Afrika, Pakistan ve Bangladeş ülkelerinde bulunan fabrikalarında ki üretim ve satışları geçici olarak durdurmak durumunda kaldı.

Arçelik, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Pakistan, Güney Afikara, Rusya ve Bangladeş ülkelerinde ki faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını belirtti. Yapılan yazılı açıklamada, “Tüm dünyada Covid-19 salgınının etkileri devam ederken, geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Arçelik A.Ş., bulunduğu ülkelerin salgına karşı aldıkları önlemlere itina ile uymaktadır. Bu çerçevede, Pakistan, Bangladeş, Güney Afrika ve Rusya’da resmi otoritelerin salgın ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan etmesi dolayısıyla bu ülkelerdeki üretim ve satış faaliyetlerimiz geçici olarak durdurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Yetkililer, sokağa çıkma yasağının genel olarak 17 Nisan tarihinde biteceğini, bu tarihten sonra ülkelerde herhangi bir ek tedbir olmadığı taktirde yeniden üretim ve satışa başlayacaklarını belirttikleri açıklamada, “Üretim ve satış hacmimizde önemli etki yaratabilecek uzatma veya yeni ara verme kararları alınması halinde yatırımcılarımızla paylaşılacaktır” denildi.

Çalışanların ve iş planlarında herhangi bir problem olmadığının altı çizilerek, “Geçici süre için durdurulmuş olan bu faaliyetler kendi coğrafyalarını etkilemekte olup, konsolide üretim ve ciromuz üzerindeki etkisi sınırlı seviyededir. Bu ülkeler dışındaki faaliyetlerimiz ise tedarik, üretim ve satış süreçlerinde zaman zaman aksamalar yaşansa da, İş Sürekliliği Planı ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik aldığımız geniş önlemler altında kesintisiz olarak sürdürülmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz