Koronavirüs kapsamında ülkemizde bir çok şirket tedbir alma yoluna gidiyor. Bu tedbirler kapsamında bir çok banka kredi ve borç alacaklarını erteleme kararı aldı. Yeni tedbirler kapsamında Ankara’da bulunan iki AVM‘nin yönetimi de, kapalı olan mağazalardan kira ve ortak alan bedeli almayacağının açıklamasını yaptı.

Kovid-19 salgını ile mücadele eden Türkiye’de, her gün yeni tedbirler alınarak virüsün yayılmasını önlenmeye çalışılıyor. Bu tedbirler kapsamında Ankara’da bulunan iki alışveriş merkezinin yönetimi, yaşanılan ekonomik sıkıntıları gidermek adına, kapalı olan mağazalardan kira ve ortak alan bedeli almayacaklarını belirtti.

Konuyla ilgili Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi yetkililerin açıklamalarında şu ifadelere yer verildi:

“Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak; tüm dünyayı etkisi altına alan ve 11 Mart 2020 tarihi itibariyle ülkemizde de ilk vakanın görüldüğü Kovid-19’a karşı alınan tedbirler sonucunda, 20.03.2020 tarihi itibariyle zorunlu ihtiyaç hizmeti sağlayan mağazalarımız haricindeki tüm markalarımızın faaliyetlerini yeni bir karara kadar durdurmaları neticesinde bizler de Alışveriş Merkezimizi kapatma kararı almıştık.

Bu süreçte, Hükümetimizin açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketinin bu dönemin atlatılmasında önemli bir işlevi olacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda Panora AVM olarak Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bugünleri güç birliği ile aşacağımıza olan inancımızla dayanışmamızı güçlendirmek ve markalarımıza katkı sağlamak amacıyla 15 Mart -30 Nisan 2020 tarihleri arasında, kapalı olan mağazalarımızdan kira ve ortak alan bedeli almamayı kararlaştırdık.

Bu süreci tüm milletimizle beraber aşacağımıza inanıyor, hepimiz için sağlık dolu günlerin gelmesini temenni ediyoruz.”

Armada AVM’de Kiracılarına Destek Olacağını Açıkladı

Kapalı olan mağazalardan kira almayacağını belirten Armada Alışveriş Merkezi yönetiminin yaptığı açıklamada ise:

“Hükümetin açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketinin bu dönemin atlatılmasında önemli bir işlevi olacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda Armada Alışveriş Merkezi olarak koronavirüs salgınıyla mücadelede bugünleri birlikte güç birliği ile aşacağımıza inandığımızdan Mart ayının yarısı ve Nisan aylarında tüm kiracılarımızdan kira almayacağımızı kamuoyuna duyururuz.” sözlerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz