Borsa İstanbul‘da BIST 100 endeksi, 0,70 değer kazancı ile günü yükselişe geçerek tamamladı. Uzmanların raporlarına göre, Korona virüs salgınına karşı piyasaların endişeli bekleyişleri devam ederken, hükumetlerin ve merkez bankalarının ekonomiyi destekleme girişimleri, küresel piyasaların hareketlenmesine ve toparlanmasına yol açtığı belirtildi.

Borsa İstanbul günü 0,70 değer kazancıyla 85.795,79 puandan tamamladı. Bir önceki günün kapanış puanına göre 600,40 artış gösterdiği gözlemlendi. Toplam işlem hacmi ise 7,2 milyar lira olarak gerçekleşti.

Bankacılık endeksi ise %1,07 değer kaybetti. Aynı şekilde holding endeksi %0,19 değer kaybetti. Sektör endekslerine bakıldığında ise en fazla kazandıran sektör %6,71 değerle iletişim sektörü oldu. En çok düşüş yaşayan sektör ise %3,75 ile menkul kıymet ve yatırım ortaklığı oldu.

Analistler, Korona virüs salgınından dolayı piyasalarda endişeli bekleyişin devam ettiğini fakat, merkez bankalarının olumlu girişimleri sayesinde piyasaların toparlandığını belirttiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz