21 maddelik corona virüs önlem paketinin açıklanmasının ardından bir çok firma, mağazalarını yada faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıklamaya başladı. Bu sabah Vodafone, Teknosa ve Onur Air şirketlerinin mağazalarını kapatma ve uçuşlarını durdurma kararı aldıklarını ilan eden şirketler oldu.

Uzmanlar ve doktorlar salgın sırasında kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini tekrar tekrar söylüyorlar. Uzmanların önerilerini dikkate alan bir çok marka, hem çalışanlarını hemde müşterilerini koruma amaçlı mağazalarını kapatma yolunu tercih ediyorlar.

Corona virüs önlemi için mağazalarını kapatan markalar:

Boyner, YKM, Vakko, LC Waikiki, Beymen, Kiğılı, Network, Karaca, Yargıcı, Marks & Spencer, GAP, Samsonite, İpekyol, Tumi, Flo, Desa, U.S Polo, Greyder, Lufian, Altınyıldız, Avva, Machka, Twist, Twigy, Roman, Mudo, Efor, Faik Sönmez, B&G, Ikea, Gratis, Paşabahçe, Decathlon, Hotiç, Teknosa, Vodafone, Turkcell, Türk Telekom

GSM Operatörleri de Mağazalarını Kapatıyor

Türkiye’nin üç büyük GSM operatör firması Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, Türkiye genelinde ki AVM’lerde bulunan tüm mağazalarını 21 Mart 2020 itibari ile geçici kapatma kararı aldıklarını duyurdular. Üç operatörde çalışanlarının mesai saatlerinde düzenlemeye gittiler. Operaötler, AVM mağazaları dışında ki tüm mağazalarını Pazartesi – Cumartesi günleri 12:00-18:00 saatleri arasında açacaklarını, Pazar günü ise kapalı olacaklarını belirttiler.

AVM’ler De Kapanıyor

Nüfus oranının fazla olduğu büyük şehirlerde de markalar önlemlerini almaya devam ediyor. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden Akbatı ve Akasya, Cevahir AVM de kapatma kararı aldıklarını açıklamışlardı.

Aynı şekilde Nişantaşı semtinde bulunan City’s AVM de kapatılmıştı. Optimum, Kozzy, Hiltown, ve Pizza alışveriş merkezleri de kapatılan AVM’ler arasında yer alıyor.

Büyükşehirler dışında Adana, Zonguldak, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Bolu ve Kırklareli şehirlerinde bulunan bir çok AVM’de kapatma kararı aldıklarını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz