Bugün yapılan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu toplantısından, Nisan-Mayıs-Haziran döneminde ki elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağı kararına varıldığı belirtildi.

EPDK başkanı Mustafa Yılmaz toplantı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, “2020 yılı Nisan-Mayıs-Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir, olamaz.” ifadelerine yer verdi.

Sözlerine, “Korona virüsle mücadele sürecinde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, enerji sektörünün üzerine düşen fedakarlığı yapması gerektiğini” vurgulayarak devam etti.

Dönüşümlü Çalışma Olmayacak

Bayilerin belirli dönemlerde kapatılması yönündeki talepleri de değerlendirdiklerini belirten Mustafa Yılmaz, “Henüz böyle bir çalışmanın gündemimizde olmadığını, vatandaşların bizlere yardımcı olmak adına evlerinden mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını beklediklerini” dile getirdi.

Mustafa Yılmaz, “Vatandaşlarımız 7/24 akaryakıta ulaşabilmeli ve bu konuda en ufak bir sıkıntı ile karşılaşmamalı. Ancak piyasanın sürdürülebilirliğinin korunması için vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde yeni önlemler almak söz konusu olduğunda kurumlarımızla irtibatlı şekilde üzerimize düşeni yaparız” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz