Corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlardan biriside icra ve iflas takiplerinin durdurulmasıydı. Resmi gazetede bugün yayınlanan karara göre tüm icra ve iflas takipleri 30 Nisan 2020 tarihine kadar durduruldu.

Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın corona virüs tedbirlerine ilişkin onayladığı genelge Resmi gazete’de yayımlandı. Yeni genelgeye göre, nafaka alacakları hariç diğer tüm icra ve iflas takipleri 30 Nisan’a kadar durduruldu. Ayrıca yeni icra ve iflas talepleri de genelge kapsamında işleme alınmayacak.

Cumhurbaşkanlığı genelgesinde, “Covid 19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; bu kararın yürürlüğe girdiği tarihten 30 Nisan 2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verilmiştir.” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz