LC Waikiki maske imalatı yapacağını ve imalatını yaptığı maskelerden 3 milyon adeti korona virüs salgını mücadelesi kapsamında sağlık bakanlığına hibe edeceğini belirtti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, yapmış olduğu toplantı sonrasında Başkan İsmail Gülle, ihracatçıların beklentilerini karşılamak amacı ile 100 milyar liralık paketin, önümüzde ki günlerde kademeli olarak devreye alacaklarını açıkladı. Açıklamada ayrıca, Eximbank ve özel bankaların tüm kredi ve ödemeler konusunda esneklik sağlamasının iş adamları için moral olduğunun altı çizildi.

Hedefimiz Günlük 1 Milyon Maske Üretmek

Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak hazırgiyim ve tekstil firmalarımızla koordineli bir şekilde üretim seferberliği içerisinde olduklarını belirten İsmail Gülle, hedeflerinin günlük 1 milyon maske üretim kapasitesine ulaşmak olduğunu belirtiyor.

Lc Waikiki – Taha grubu, bu kapsamda ilk olarak 3 milyon maske üreterek sağlık bakanlığına hibe edecek. Firma, üretimlerine Pazartesi günü başladı. Bunun yanı sıra 100 firma ile yaptığımız anlaşma neticesinde, günde 1 milyon maske üreterek sağlık bakanlığına vereceğiz diyerek sözlerini sonlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz