Bir çok firma koronavirüs salgını ile mücadele etmek, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlıklarını korumak için mağazalarını kapatma kararı aldı. Bu kararı alan firmalardan LC Waikiki ve Mavi Jeans firmaları, yeni aldıkları kararla online alışveriş mağazalarını da kapatma kararı aldıklarını duyurdular.

Bugün itibari ile müşteriler Mavi Jeans ve LC Waikiki internet sitelerini alışveriş yapmak için ziyaret ettiklerinde “Geçici Bir Süre Kapalıyız” başlıklı, kapatma kararı bildirisi ile karşılaştılar. Her iki firmada müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığı ile ilgili sorunlar oluşmaması için böyle bir karar aldıklarını belirttiler.

Mavi Jeans Online Alışverişi Geçici Olarak Durdurdu

Mavi Jeans yetkilileri tarafından yapılan yazılı bildiride, “Küresel etkisini sürdüren COVID-19 pandemisinde yaşanan kritik süreçte müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını korumak en büyük önceliğimizdir.” ifadelerine yer verildi.

Alınan karar kapsamında Mavi Jeans, online mağazalarından alışverişleri 29.03.2020 tarihi itibari ile ara verdiklerini belirtti.

LC Waikiki Önce Sağlık Dedi

Online mağazalarını kapatma kararı alan bir diğer firmada LC Waikiki oldu. LC Waikiki yetkililerin internet sitelerinde, “Çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığı en büyük önceliğimiz. Bu doğrultuda COVID-19 tedbirlerinin kapsamını en üst düzeye çıkarmaya ve online mağazamızı bir süreliğine kapatma kararı verdik” sözlerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz