Tüm dünyada görülen korona virüs salgını son iki haftadır Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Korona virüs tedbirleri kapsamında bir çok işletme geçici olarak kapatma yada mesai saatlerinde düzenlemeye gidiyor. Korona virüs tedbirlerine önlem alan işletmelerden biride market zinciri CarrefourSA oldu.

Sabancı holdinge bağlı CarrefourSA, korona virüs salgınına önlem alabilmek için müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığı için bir dizi yeni önlemler aldığını duyurdu. CarrefourSA, 60 yaş ve üzeri müşterileri için AVM’lerde bulunan mağazalar hariç geri kalan tüm mağazalarında 21 Mart’tan itibaren 08.00 – 09.00 arasında, sadece bu yaş grubu için marketlerin en temiz zamanında alışveriş yapmalarına imkan sağlayacak.

Kasalara Cam Paravanlar

Türkiye’de bulunan toplam 630 marketine hijyen koşulları için kasalara cam paravan kuran CarrefourSA, bu tedbirlerin yanı sıra tüm market çalışanlarına müşterilerle 1,5 metre sosyal mesafe kuralı getirdi. Tüm bu uygulamaları mağazalarında yakında zamanda yaygınlaştıracak olan CarrefourSA, müşterilerine internet sitelerinden 7/24 alışveriş yapabileceklerinin müjdesini verdi.

Alınan önlemleri değerlendiren CarrefourSA marketler zincirinin genel müdürü Kutay Kartallıoğlu, “Bu zor dönemlerde ‘kamu görevi’ bilinciyle hareket ederek ülkemiz adına en ön cephede yer alıyor, halk sağlığı adına önlemlerimizi alıp vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaları için kapasitemizin ötesinde çalışıyoruz. Her bir çalışanımız nezdinde tüm operasyonlarımızı ‘kamu görevi’ bilinciyle yerine getiriyoruz. Marketlerimizin hijyenik kalabilmesi tüm alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriyoruz. Çalışanlarımız el ve vücut temizliklerine azami azami ölçüde uyuyorlar, özellikle gün içinde 30 dakikada bir ellerini yıkıyorlar. Bu süreçte 52 şehirdeki 630 marketimiz ve 10 bin 500 çalışanımızla ne lazımsa yapmaya hazırız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz