Türkiye’de faaliyet gösteren bir çok şirket, corona virüs salgınından çalışanlarını korumak için mağazalarını yada faaliyetlerini durdurma kararı alıyor. Sabah saatlerinde Vodafone ve Teknosa şirketlerinin mağazalarını kapatma kararının ardından, Onur Air firması da uçuşlarını durdurduğunu duyurdur.

Türkiye’nin en köklü havayolu şirketlerinden biri olan Onur Air, corona virüs ile mücadele kapsamında, çalışanlarını korumak için 1800 personeline mesaj göndererek, tüm uçuşlarını durdurma karar aldığını beyan etti.

Şirketin genel müdürü Teoman Tosun imzasıyla tüm personellerine mektup gönderen Onur Air şirketi, “25 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm uçuşları askıya almak zorunda kaldıklarını” ifade etti.

Mektupta, “Mevcut personelimizi, bizlerle kalmayı ve sorumlulukları, zorlukları müştereken göğüslemeyi istedikleri sürece bünyemizde muhafaza edeceğiz, yollarımızı ayırmayacağız. 19 Mart tarihinde Cumhurbaşkanımızın ülke çapında aldıkları tedbir ve destek paketinde şirketlere verilen “Kısa Çalışma Ödeneği” ve şirketimiz imkanlarının beraber kullanılması yolu ile çalışanlarımızı işten çıkartma veya ücretsiz izne çıkartma yöntemlerini kesinlikle tercih etmemiştir” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz