Merkezi Almanya‘da bulunan, Türkiye’de de şubesi olan ünlü restoran zinciri Vapiano, korona virüs salgınından dolayı işlerinin kötüye gittiğini, nakit sıkıntısı yaşadıkları için iflas başvurusunda bulunduklarını beyan etti.

Almanya’nın büyük restaurant zinciri Vapiano, mahkemeye başvurarak iflas başvurusunda bulundu. İtalyan ve pizza, fast-food yemekleri ile ünlü Vapiano’nun bir çok gıda firması bulunuyor. İflas kararının diğer firmalarını kapsayıp kapsamadığı henüz bilinmiyor, araştırmalar devam ediyor.

Korona virüsünden dolayı restoranların da nakit sıkıntısı yaşadıklarını belirten firma, yaptığı yazılı açıklamada, “20 Mart’tan bu yana tüm çabaların gösterildiği ancak gerek bankalar ve gerekse ortaklarla anlaşmaya varılamadığı, Alman hükumeti tarafından Covid-19 için hazırlanan ekonomik yardım paketine de bu nedenle başvurulamadığı” ifadelerini kullandı.

İflastan Restoran Şubeleri Etkilenmeyecek

Ortaklar arasında anlaşmazlık yüzünden ihtiyaçları olan 36,7 milyon euroyu alamadıklarını, bu yüzden de iflas başvurusunda bulunduklarını belirten Vapiano firmasının, Almanya’da bulunan 55 şubesinin tamamı korona virüs salgınından dolayı kapalı.

Türkiye’de de şubesi bulunan Vapiano firması basit usul yada franchising yöntemi ile çalıştığı için dünyanın tüm ülkelerinde şubeleri bulunuyor. Şirket yetkilileri, alınan iflas kararının, dünya genelinde ki hiç bir şubeyi etkilemeyeceğini, sadece firma olarak başvuruda bulunduklarını belirttiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz