Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s başkan yardımcısı ve kredi sorumlusu Morawetz, “Koronavirüs nedeniyle Avrupalı bir çok şirketin, gelirleri azaldığı için nakit akışını sağlamak adına kar paylarında kesintiye gidebilirler.” dedi.

Avrupa, koronavirüs salgını ile baş etmek konusunda hala ilerleme kat etmiş değil. Bir çok ülkede maalesef ölüm haberleri hala geliyor. Piyasalarda ki endişeli bekleyiş, Avrupalı bir çok şirketin gelirlerinde düşüş yaşanmasına sebep oldu. Bu yüzden şirketlerin kar paylarında kesintiye gitmeyi planladıklarını belirten Morawetz, “Koronavirüs nedeniyle Avrupa gelirleri dikkate değer şekilde azalan pek çok şirket, gerekli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kar paylarında kesintiye gidebilir” ifadelerini kullandı.

Morawertz ayrıca, havayolu ve denizyolu şirketleri gibi daha bir kaç şirketin de kredi notlarının düşürülmesi konusunda çalışmalarının devam ettiğini, her ne kadar önlem alınmaya çalışılsa da, bu önlemlerin şirketlerin zararlarını karşılayacak seviyede olmadığını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz