Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, korona virüs salgını tedbirlerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal Güvenlik Kurumu‘na (SGK) tıbbi malzeme sağlayan firmaların, yıllık aidatlarını ödeyememe gibi durumlarda barkodlarının durdurulması uygulaması geçici süreliğine 1 Temmuz tarihine ertelendi.

Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SGK kurumuna yıllık olarak ödenmesi gereken aidatlarla ilgili uzatma kararını yazılı açıklama ile duyurdu.

Salgına Karşı Tedbir

Sağlık kurumlarının şu zor günlerde bir çok tıbbi malzemeye ihtiyacı olduğu vurgulanan açıklamada, “Yıllık aidat ücretini 1 Mart’a kadar ödemeyen firmaların tüm barkodları normal şartlarda 1 Nisan itibarıyla pasife alınıyordu. Corona virüsüyle mücadele tedbirlerimiz kapsamında, firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni bir düzenleme daha yapıldı. 2020 yılı için SGK’ya yatırılması gereken ‘Tıbbi Malzeme Listelerinde Yer Alma Yıllık Aidat Ücreti’ni ödeyemeyen firmaların tüm barkodlarının pasife alınması işlemi 1 Temmuz’a ertelendi” ifadelerine yer verildi.

Bu karar kapsamında daha önce aidatlarını yatırmış olan yada yatırmayı düşünen firmaların ödeme dekontlarının bir kopyasını, dilekçe ve diğer ek dosyalarla birlikte en geç 15 Haziran tarihine kadar Sağlık Bakanlığının gssgm_tcdb@sgk.gov.tr mail adresine göndermesi gerekmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz