İşsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerinin de PTT ile İŞKUR arasında ki anlaşma ile birlikte 6 Nisan tarihinden itibaren hak sahiplerine ikamet ettikleri evlerinde ödenecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı ve zor günler yaşadığımızı belirterek, İçişleri Bakanlığı ve İŞKUR, PTT, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte koordineli bir şekilde çalışarak bir dizi önlemler aldıklarını açıkladı. Bu önlemler kapsamında İşsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerinin hak sahiplerine kurumların memurları tarafından ikamet edilen evlerde ödeneceğini açıkladı.

2 Milyon 111 Bin Haneye 1000 Liralık Ödeme Yapılacak

Bakan Karaismailoğlu, 1 Nisan’dan itibaren Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında PTT aracılığı ile ilk aşamada toplam  2 milyon 111 bin haneye 1000 liralık ödemelerin sorunsuz bir şekilde ödendiğini belirtti.

Ödemelerin devam edeceğini belirten Karaismailoğlu, “Vatandaşların ödemelerini salgın tedbirleri kapsamında PTT şubelerinden yapılmayacağını, söz konusu ödemelerin PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri aracılığı ile evlerde ödenmesine devam edileceğini” sözlerine ekledi.

İşsizlik Sigortası Ödemeleri 6 Nisan’da Ödenecek

Vatandaşların alınan tedbirlere harfiyen uyması gerektiğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “PTT ATM’leri ve şubelerinde ki kuyrukları tamamen bitireceğiz, vatandaşların alınan tedbirlere sağlıkları açısından uygumasını rica ediyorum.” diyerek sözlerine işsizlik sigortası ödemeleri hakkında bilgi vererek devam etti:

“Söz konusu ödemeler de koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, ilk etapta 600 bin vatandaşa 6 Nisan’dan itibaren evlerinde teslim edilecek. Bu süreçte vatandaşlarımıza PTT iş yerlerinden, PTT ATM’lerinden ve kamu banka ATM’lerinden ödeme yapılmayacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz