Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli üreticiye 6 milyon lira destek vereceğini açıkladı. Açıklamada “Dezenfektan, koruyucu maske, koruyucu elbise, gözlük ve eldiven gibi ürünlerin imalatını yapan firmalara KOSGEB destekli 6 milyon lira vereceğiz” dedi.

Bakan Varank ayrıca, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelede üçlü koruma paketini de açıkladı.

Sözlerine, “KOSGEB alacaklarını 3 ay erteleyeceklerini ve KOSGEB projelerine de 4 ay ek süre vereceklerini” belirterek devam eden Varank, “KOSGEB aracılığı ile dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük ve maske, eldiven gibi salgında kullanılacak olan ürünlerin üretimini yapan işletmelere 6 milyon TL destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kobi’lere sunulacak olan koruma paketi ile açıklamasına devam eden Bakan Varank, “6 milyon lira destek için KOSGEB Teknoyatırım Destek Programını devreye aldıklarını, program dahilinde ürün listelerine dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske ve eldiven gibi tıbbi ürünleri, yerli üretime destek olması açısından listeye ilave ettiğimizi belirtmek isteriz” dedi.

İşletmelerin bu ürünlerle ilgili projelerini belirtmelerini isteyen Bakan Varank, “6 milyon TL destek vereceklerini, bunun sadece 4 milyon 200 bin TL’si geri ödemeli olacak, kalan 1 milyon 800 bin TL’nin hibe olacağı” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz