Adıyaman‘ın Kahta ilçesinde özel bir tekstil fabrikası, korona virüsü için iki hafta başladıkları özel yeni tip antibakteriyel tulum üretiminde gelen siparişleri yetiştirebilmek için yoğun mesai harcıyor.

Kahta organize sanayi bölgesinde bulunan tekstil firmasının sahibi Nuri Uluçay, daha önce farklı tekstil ürünleri üretirken, gelen talepler üzerine üretimleri durdurarak, tek kullanımlık antibakteriyel tulum imalatına başladıklarını belirtti. 1500 metrekarelik alanda yoğun mesai harcayarak gelen talepleri yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Uluçay, günlük 4 bin ürün ürettiklerinin de altını çiziyor.

Günlük 4 Bin Tulum İmalatı Yapıyoruz

Fabrikanın imalattan sorumlu müdürü Hüseyin Arslan, iki hafta öncesine kadar askeri kıyafetler diktiklerini belirten Arslan, “Koronavirüsün yaygınlaşmasının ardından tek kullanımlık tulumların dikimine başladık. Şu anda tuluma yoğun talep var. İki haftadır üretim yapıyoruz. Günlük 4 bin tulum üretimi söz konusu. Fabrikada çalışan sayı 70’ten 100’e çıkarıldı. Taleplere karşılık vermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Artan talepleri karşılamak için yoğun mesai harcadıklarını belirten Arslan, 8 saatten 12 saat çıkartmak zorunda kaldıkları mesai saatleri için işçilerin gösterdiği gayretten ve anlayıştan dolayı tebrik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz