Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan Wells Fargo, kripto paralara yatırım yaptığını bildirdi. Banka, kripto para risk yönetimi şirketi olan Elliptic‘e yatırım yaparak, kripto para borsasında bende vardım dedi.

Londra merkezli Elliptic, şirketlere ve kurumlara blockhain transferlerinin düzenlenmesi ve uyumluluk konularında yardımcı oluyor. Daha önce Tokyo SBI Group ve Santander InnoVenture gibi şirketlerden de yatırım alan Ellipic, Wells Fargo bankasından da aldığı destekle, 28 milyon doların üzerinde destek topladığını belirtti.

Elliptic firmasının CEO’su James Smith, yaptığı basın toplantısında, 2020 yılı hedeflerinin finans kurumlarının kripto varlıklarına giriş ve çıkışları risklerini daha hızlı yardımcı olmak için yazılımlarını güncelleştirmek olduğunu belirtti. James Smith, “Bankaların kripto riskleri yönetme konusunda ne yapmaları gerektiğine ilişkin çok fazla şey öğrendik.” diyerek, şirketin gelişmelere açık olduğununda altını çizmiş oldu.

2013 yılında kurulan Elliptic’in yazılımı para aklama, terör finansmanı ve yaptırımlardan kaçınma ile ilgili bağlantıları ortaya çıkarmak için küresel ölçekte 100’den fazla müşterisi tarafından kullanılıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz